Dieta dla serca

Mamy w naszej rodzinie i wśród naszych znajomych osoby, które chorują na choroby serca.
Problem dotyczy coraz większej ilości osób i przerażający jest fakt, że blisko 50 % wszystkich zgonów spowodowane jest chorobami serca i naczyń.

Swego czasu dostaliśmy maila z informacją o planowanym projekcie, który właśnie miał dotyczyć wprowadzenia zdrowego trybu odżywiania i wskazać jak powinniśmy zmienić naszą dietę, aby ryzyko chorób serca zmniejszyć do minimum.
Jak myślicie jaką podjęliśmy decyzję?  Weszliśmy do współpracy razem z grupą 9 blogerów oraz dietetyków. Chcemy, aby nasza praca - proste, szybkie i bardzo smaczne przepisy zmieniły statystyki chorób serca. Chcemy przyłączyć się do walki o lepsze jutro!
 Projekt jest objęty opieką przez Polskie Towarzystwo Dietetyków oraz producenta margaryn Optima Cardio i Optima Omega3 - Kruszwica S.A.

Dwumiesięczny projekt naszej współpracy uwieczni wydanie książki z naszymi przepisami i komentarzami dietetyków.  Książka pojawi się w sprzedaży w Światowy Dzień Serca - na ostatnią niedzielę września. 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje i pomysły przypadną Wam do gustu i z pewnością czymś ciekawym i smacznym się z Wami podzielimy.

Trzymajcie kciuki, aby wszystko poszło świetnie! :)

Ps. W czerwcu w Warszawie w Restauracji Akademia przeprowadzone było spotkanie z warsztatami wprowadzające do projektu, my niestety się potwornie rozchorowaliśmy i nie byliśmy w stanie wziąć w nim udziału, ale dzięki uprzejmości chłopaków z Gotowanie z pasją mamy fajne migawki z tego spotkania - prawda, że świetna ekipa?
Było wspólne gotowanie, wykłady i wspaniali ludzie - okropnie żałujemy, że nie mogliśmy Was wszystkich poznać, ale z pewnością jeszcze kiedyś się zobaczymy :)
Popularne posty