Kulinarna podróż z hotelem Sheraton #BetterWhenShared - Kraków. Część 3

Część 3 - Miejsca kultowe, do których z chęcią chodzą mieszkańcy Krakowa!

5. Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków

O tym miejscu dowiedzieliśmy się przed samym wyjazdem dzięki Elle Polska i artykułowi o modnych i ciekawych miejscach. To miejsce od razu przypadło nam do gustu i żałujemy ogromnie, że pogoda w ten dzień nie dopisała i nie mogliśmy skorzystać ze wszystkich uroków tego miejsca - czyt. koszy plażowych, leżaków i innych letnich atrakcji. Bardzo klimatyczne, na luzie i z fajną atmosferą. 
Piliśmy tam pyszną lemoniadę, ale prócz napoi Forum Przestrzenie oferuje też jedzenie - śniadania, lunch'e, pizze. W ciągu dnia idealne miejsce na relaks, a wieczorem na spotkania towarzyskie i imprezy. Z tego co zdążyliśmy się dowiedzieć w tym miejscu odbywają się również koncerty, więc dla każdego coś miłego. 

Ceny od kilku do kilkudziesięciu złotych.
Miejsce znajduje się na przeciwnym brzegu rzeki niż hotel, w dawnym hotelu Forum. Przejście z hotelu zajęło nam około 20 minut. 

6. Lody na Starowiślnej , Pracownia Cukiernicza Stanisław Sarga, ul. Starowiślna 83, Kraków

Wyszukując kultowych miejsc w Krakowie, które są często odwiedzane przez mieszkańców trafiliśmy na informację o lodach na Starowiślnej. Ostrzegano nas o tym, że zawsze są ogromne kolejki i dzikie tłumy, a skoro u nas pogoda nie dopisała, było chłodno i deszczowo, to mieliśmy nadzieje, że nie będziemy musieli stać w tych kilometrowych kolejkach. I tak też było! Przed nami były raptem dwie osoby, więc już po chwili mogliśmy cieszyć się smakiem tych legendarnych lodów. Miejsce oferuje kilka smaków lodów - waniliowe, bakaliowe, kakaowe, borówkowe,  malinowe, poziomkowe i kawowe. My z racji stanu ciągłego przejedzenia zdecydowaliśmy się na skosztowanie po dosłownie jednej gałeczce. Wybraliśmy waniliową oraz poziomkową. Lody zdecydowanie przerosły nasze oczekiwania i są zdecydowanie fantastyczne!

Cena gałki lodów to koszt 2,50 zł.
Ulica Starowiślna znajduje się na Kazimierzu, więc będąc gdzieś w okolicy zajrzyjcie tam koniecznie. 
Z hotelu szliśmy około 25 minut. 
Lody waniliowe

Lody poziomkowe

Popularne posty