Tefal Cuisine Companion i warsztaty z Grzegorzem Łapanowskim


Zostaliśmy ostatnio zaproszeni na warsztaty kulinarne z Grzegorzem Łapanowskim w warszawskim Food Lab Studio. Organizatorem warsztatów była firma Tefal. Na warsztatach zostało nam przedstawione nowe urządzenie firmy Tefal Cuisine Companion - jest ono urządzeniem nowatorskim, które nie tylko pomaga w kuchni, ale również tworzy za nas potrawy od początku do końca. 


Warsztaty rozpoczęły się od kilku słów wprowadzenia od Grzegorza Łapanowskiego, który omówił działanie urządzenia Tefal i przedstawił nam swoje danie pokazowe, w którego skład wchodził sos holenderski wykonany w urządzeniu Cuisine Companion, podany razem z rybą i cukinią, które również zostały przygotowane w Cuisine Companion.Później podzieliliśmy się na trzy grupy. Każda z grup przyrządzała wymyślone przez Grzegorza dania. Jedni tworzyli danie główne, a reszta przystawki i desery. Cała praca wykonywana była przy pomocy Cuisine Companion marki Tefal, a menu było bardzo obfite i różnorodne - zresztą sami przeczytajcie jakie pyszności zostały przygotowane!

  Menu:

Przystawki:
- Świeże liście z vinegretem malinowym i grillowanym serem kozim,
- Shot z ekologicznego jogurtu i nowalijek z kawiorem z łososia i świeżymi kiełkami,
- Pierś kaczki z pate, owocami i chałką,

Dania główne: 
- Risotto z pęczakiem i młodymi warzywami,
- Chicken lemon curry,
- Wołowina z grzybami, parowanym pak choi i szparagami, 

Desery:
-Krem cytrynowy z miętą i bitą śmietaną,
- Sorbet malinowy z verbeną i mascarpone,
- Cygaretki z ciasta filo z kremem migdałowym i syropem różanymByłem w grupie, której opiekunem był Grzegorz Łapanowski. Rozpoczęliśmy pracę od zrobienia pysznego kaszotto i już od przygotowywania tego dania mieliśmy pełny obraz możliwości Cuisine Companion, ponieważ wystarczyło wszystkie składniki umieścić w urządzeniu, a ono za nas je zrobiło - nie trzeba było mieszać, ani pilnować temperatury potrawy. 


Cuisine Companion to urządzenie multifunkcyjne - może podgrzewać, mieszać i gotować. Utrzymuje stałą temperaturę przyrządzanej potrawy zgodnie z naszymi oczekiwaniami i ustawieniami odpowiednich programów. O wszystkich jego zaletach mogliśmy się dowiedzieć podczas tworzenia reszty dań. Urządzenie ma 6 automatycznych programów, które ustawiamy przy pomocy tylko jednego kliknięcia! 


Jak to zostało już przez nas wspomniane urządzenie jest wielofunkcyjne i dlatego mogliśmy przygotować w nim dosłownie wszystko od przystawki po deser! Robot gotuje, gotuje na parze, gotuje na wolnym ogniu, miesza, smaży, wyrabia i ubija - posiada pełen zestaw akcesoriów. 


Jest to urządzenie idealne nawet dla osób zupełnie początkujących w kuchni - nawet jeśli dobrze nie wiemy jak danie przygotować, możemy wybrać jeden z automatycznych programów i urządzenie wszystko zrobi za nas! Zresztą do urządzenie dołączona jest książka kucharska, która jest wspaniałym źródłem inspiracji. Natomiast jeśli jesteśmy już zaawansowanymi domowymi kucharzami możemy ustawić własne funkcje manualne i dowolnie zmieniać, dostosowywać urządzenie do siebie i swoich preferencji! 


Wspaniałe jest w dzisiejszych czasach to, że mamy dostęp do takich urządzeń! Dzięki Cuisine Companion możemy zaoszczędzić tak wiele czasu - nie stoimy przy patelniach/garnkach, nie mieszamy, nie musimy nawet doglądać do naszego dania, urządzenie wszystkim się zajmie, a my możemy w tym czasie odpocząć lub zająć się innymi obowiązkami. 


Nie ma też obaw co do pojemności urządzenia, jest stworzone w taki sposób, aby przygotować w nim porcję, które wystarczą dla nakarmienia całej rodziny czy grupy przyjaciół. 


Zresztą spójrzcie tylko na zdjęcia - na te wszystkie pyszne dania, które można wyczarować przy pomocy Cuisine Companion!
Zabawa była przednia, jedzenie pyszne!

Zobaczcie filmik z warsztatów!Popularne posty