Czekoladowy Cukiernia w Warszawie

O słynnej cukierni Czekoladowy słyszeliśmy już dawno i jest na naszej liście miejsc do odwiedzenia w Lublinie, ale w między czasie udało nam się odwiedzić cukiernię w nowym miejscu - w pierwszy dzień jej funkcjonowania w Warszawie!To był gorący i bardzo słoneczny dzień - znaliśmy adres, ale żeby trafić w dokładne miejsce obeszliśmy cały budynek! W końcu zobaczyliśmy wyczekiwane przez nas logo z nazwą Czekoladowy! Od kilku dni było głośno o tym otwarciu w internecie. Czytaliśmy o obłędnej tarcie z marakują i mango - całkowicie nasze smaki, wiedzieliśmy, że choćby dla niej musimy tam trafić!Cukiernia nie jest duża, ale taka całkiem w sam raz - trzy, cztery stoliki, kilka miejsc stojących, dwie lady chłodnicze samych pyszności - ciasta, torty, tarty, praliny, ciastka czy czekolady!
Oczy chciałyby zjeść wszystko!Na pierwszy rzut poszła mała malinowa charlotte oraz tartaletka z marakują i mango! Ale dzięki trafieniu do cukierni w pierwszy dzień mieliśmy okazję spróbować jeszcze kilku pyszności przy procentowych bąbelkach- cudnej tartaletki ze śliwką węgierką pod bezą opalaną palnikiem, wilgotnego sernika, a na wynos dostaliśmy przepyszny malinowy tort z białą czekoladą! Tort był tak obłędny, że szliśmy ulicami Warszawy jedząc go paluchami ;) i było nam zupełnie obojętne czy ktoś na nas patrzy czy nie!
Warto było :) 


Ceny w Czekoladowym są chyba normalne i całkowicie do zaakceptowania - za nasze zamówienie z kawą zapłaciliśmy 27zł - tartaletka 9 zł, charlotte 11, ale warto zwrócić uwagę, że Czekoladowy to najlepszej jakości składniki - ekologiczne jajka, prawdziwe masło i wanilia, belgijska czekolada i te wszystkie dobrodziejstwa czuć w każdym kęsie!

Po pierwszej wizycie marzymy o kolejnej, aby odkryć kolejne wspaniałe smaki!
Polecamy :)

Strona i FB
Popularne posty