Ryby są super! Nowa książka Lidla! - Karol Okrasa i Dorota Wellman

Jak co roku przed świętami Lidl kusi promocjami i ... książkami!
Tak jest i w tym roku! Nowa piękna książka stworzona przez nowy duet Kuchni Lidla!

Bardzo lubimy te książki - są pięknie wydane, na ładnym papierze - z dbałością o każdy szczegół.
Tym razem poza wszystkimi wcześniejszymi plusami dochodzi jeszcze kilka, ale o tym za chwilę.


Książka "Ryby są super" to prawie 300 stron pięknych zdjęć, smakowitych przepisów i cały ogrom wiedzy! Przepisy zaczynają się dopiero na 70 stronie! Zapytacie, a co znajdziemy w książce na wcześniejszych stronach? Wiedzę! Całą wiedzę o rybach i owocach morza!


Pierwszy rozdział książki to Rybne ABC!
Kilka stron zdjęć różnych ryb i owoców morza z opisem np. jaki to typ ryby, jakie ma mięso, czy to ryba chuda czy tłusta i szybka porada co zrobić, aby dana ryba była np. smaczniejsza czy aby pozbyć się z niej mulistego aromatu.
Następne strony pozwolą nam nauczyć się po czym poznać, że ryba jest świeża i w jaki sposób prawidłowo je przechowywać.


Kolejny rozdział nosi nazwę Ryby w Lidlu.
Tutaj możemy poczytać o zasadach jakimi kieruje się Lidl w przypadku ryb i zobaczyć piękne zdjęcia z urokliwych Stawów Milickich, bo stamtąd właśnie Lidl bierze większość ryb słodkowodnych, które są sprzedawane w sklepach!


Następnie przechodzimy do kolejnego rozdziału tj. Ryby praktycznie.
W tym rozdziale dowiadujemy się w jaki sposób oporządzić rybę - jak pozbyć się płetw i łusek, jak odciąć głowę i ostatecznie ją wypatroszyć.


Poznamy dodatkowo różne triki, które przydadzą nam się przy dalszym postępowaniu z rybami - np. jak postępować z rybą, aby nam się nie rozpadła podczas smażenia.
Możemy poznać też podstawowe zasady grillowania ryb i owoców morza oraz poznamy sposób jak w domu uwędzić rybę!


W czwartym rozdziale dowiadujemy się o poszczególnych częściach ryby dostępnych w sprzedaży - jak powstaje rybny filet czy tuszka. Tu dowiemy się też jak dobrze przyprawiać ryby oraz trochę więcej o sposobach i możliwościach jej przygotowania - o pieczeniu w soli, grillowaniu, gotowaniu na parze czy spożywaniu na surowo!


I kiedy już przejdziemy przez tą całą wiedzę dochodzimy do piątego rozdziału - 80 pysznych i zupełnie nowych przepisów, które nigdzie wcześniej nie były publikowane!
Przepisy w książce też są odpowiednio podzielone - mamy przystawki, zupy, dania główne, dania na święta, na grilla i owoce morza!


W książce każdy znajdzie coś dla siebie - przepis na dorsza w cieście piwnym, pyszne drożdżowe kołaczki rybne, domowa tortilla z pikantną pieczoną flądrą i sosem z korniszonów!
A kiedy chcemy dojść do konkretów znajdziemy przepis na  palonego łososia z miętowym serkiem, gęstą zupę rybną czy flądrę w sosie orzechowym!
Nam spodobało się szczególnie kilka przepisów i któryś z nich z pewnością Wam niedługo pokażemy np. halibutowe kąski w ziołowym cieście, filet z dorsza z bobem i pieczarkami w sosie limonkowym czy klopsiki z karpia z suszonymi owocami.


Podsumowując - książka jest świetnym źródłem inspiracji i informacji. Jest idealna dla osób początkujących, jak i zaawansowanych - zarówno jeśli chodzi o ryby, jak i umiejętności kulinarne.
Przepisy nie sprawią większych trudności, a wręcz przeciwnie sporo przepisów jest szybkich i łatwnych do zrobienia. My już nie możemy się doczekać, aż wkroczymy z nią do kuchni, ale o tym niebawem :)


Popularne posty