sobota, 14 listopada 2015

Warsztaty ze stylizacji i fotografii kulinarnej!!! Zaczynamy 5 grudnia!!!!

Wiele lat temu kiedy odkryłam kuchnię i gotowanie z podziwem oglądałam blogi i piękne zdjęcia kulinarne! Podziwiałam ogromny talent tych wszystkich osób!
W moim życiu swego czasu wszystko się zmieniło - zachorowałam. Leczenie było długie, a moje poczucie uciekania czasu i życia przez palce sprawiło, że podjęłam decyzję o zmianie swojego życia!
Zdrowie nie pozwalało mi na powrót do mojej pracy, więc to był mój czas, aby sprawdzić czy marzenia - związane z gotowaniem i robieniem zdjęć - to tylko marzenia, czy kiedyś i mnie coś takiego będzie wychodzić! (Tomuś - bez Ciebie by się to nie udało)!!

Zaczęłam robić zdjęcia - zwykłą cyfrówką, kompaktem - wiadomo szału nie było, ale zaczęły się pierwsze próby doświetlania i walki o to, aby było lepiej!
Po kilku następnych miesiącach "wkręcania się" w temat, na gwiazdkę dostałam swoją pierwszą wymarzoną lustrzankę cyfrową - naiwnie wierzyłam, że teraz z lepszym aparatem zdjęcia będą same wychodzić! Owszem ich jakość była lepsza, ale nic poza!
Problemem były nawet same tła, a raczej ich brak - zachodziliśmy w głowę skąd brać stare deski, skąd blachy czy inne materiały.


Nawet nie wiecie ile szukałam artykułów o fotografii w internecie, ile filmików oglądnęłam! Kupowałam książki o fotografii lustrzankami jak jeszcze jej nie miałam! Wiedziałam o aparacie wszystko zanim jeszcze fizycznie trafił w moje ręce!
Zawzięłam się! Zdjęcia robiłam każdego dnia! Dosłownie każdego! Każdy dzień poświęcałam na naukę i na swój rozwój! Chciałam więcej i więcej!
I tak jest do dnia dzisiejszego!
Mam to szczęście, że od dawna nie jestem w tym sama - jest i pracuje ze mną mój mąż! Pomaga, asystuje, stylizuje i pracuje zupełnie jak ja!


Dostawaliśmy sporo pytań dotyczących naszych zdjęć, a również pytań o to jak np. radzić sobie ze światłem w warunkach domowych, itp. Sporo osób dopytywalo o warsztaty!
Wychodzimy na przeciw Waszych pytań i próśb - ruszamy z warsztatami!


Jeśli robisz zdjęcia w domu, lub jeśli dopiero zaczynasz - te warsztaty są dla Ciebie!
Nie korzystamy z lamp błyskowych i innych lamp studyjnych! Zdjęcia robimy tylko w naturalnym świetle dziennym!
Na warsztatach chcemy spędzić fajnie i kreatywnie kilka godzin z Tobą - będziemy stylizować jedzenie i razem fotografować!
Pokażemy Wam co możemy zrobić małym kosztem, jakie rzeczy tworzymy sami, jak radzimy sobie z tłami, itd.


Od dawna zastanawialiśmy się gdzie moglibyśmy organizować nasze warsztaty. Myśleliśmy o wynajęciu studia, ale w końcu nikt, nawet my nie mamy przestronnych, jasnych pomieszczeń z wielkimi oknami!
Nasze warsztaty odbędą się  w domu z duszą! Magicznym miejscu, które jak każdy dom/mieszkanie ma swoje jaśniejsze i ciemniejsze miejsca! Dla nas to plus, bo razem na warsztatach będziemy je odkrywać i z nich korzystać - tak samo jak to wy robicie w swoich domach!
Chcemy, aby warunki warsztatów były jak najbardziej naturalne i zbliżone do domowych!


Przejdźmy do konkretów!
Warsztaty odbędą się 5 grudnia o godzinie 9!
W Pracowni Manulanej w Józefowie pod Warszawą!
Piękne i urokliwe miejsce, z cudownym ogrodem i wielką kuchnią z pięknym stołem, starym piecem i w dodatku ze specjalnym piecem chlebowym!

Czas miejsce - 5 grudzień godzina 9
Czas trwania - 4-5 godzinIlość miejsc - 10
Miejsce - Pracowania Manualna, ul. Górna 18, Warszawa-Józefów
Koszt - 270 zł/os.
Zapisy - plateofjoy@gmail.com


Partnerami naszych warsztatów są:


Frisco.pl

www.decorolka.pl

bake-shop.pl8 komentarzy :

 1. Witam, czy takie warsztaty beda przydatne dla osoby, ktora dopiero chciałaby sprobowac swoich sił w fotografii kulinarnej nie dysponującej lustrzanka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będziemy ukrywać, ale taki jest fakt - o którym zresztą pisaliśmy w tym poście - aparat to nie wszystko! Wiadomo fajna lustrzanka odgrywa duże znaczenie - ma możliwość ustawienia chociażby parametrów poprawiających zdjęcie - ale to nie wszystko! Od czegoś trzeba zawsze zacząć!
   My na warsztatach chcemy głównie zwrócić uwagę na stylizację, kompozycję, jak pomóc sobie ze światłem i pokazać trochę to wszystko co robimy od "kuchni". Jeśli masz ochotę wejść w ten temat będzie nam niezmiernie miło spędzić ten czas również z Tobą!
   Pozdrawiamy serdczenie! :)

   Usuń
 2. ja mam dechy, naczynia, sztućce, kupiłam też lustrzankę ale nie umiem robić nią takich zdjęć jakbym chciała (tryb auto króluje) więc pytanie: czy to warsztat dla mnie?
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Wiewióro,
   My też mieliśmy lustrzankę, też mieliśmy naczynia i też nam nie szło! Na warsztatach chcemy popracować nad całością - nad tym, aby jedzenie dobrze się prezentowało, ale tworzyć ciekawe kompozycje, radzić sobie ze światłem itd. I aby mieć pewność panowania nad tym co się robi - kiedy fotografujemy!
   Jeśli chodzi o zaprzyjaźnienie się z lustrzanką - podstawa to instrukcja obsługi - wiemy to z własnego doświadczenia! Kiedy już wiemy co gdzie mamy i jak możemy z tego korzystać sprawa wydaje się o wiele łatwiejsza! Jeśli zdecydujesz się na udział w warsztatach będzie nam szalenie miło się z Tobą spotkać i razem popracować nad zdjęciami :)
   Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
 3. Dzień Dobry,
  czy dużo osób zapisało się na warsztaty? Byłabym zainteresowana, ale cena nieco hamuje mój entuzjazm...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry!
   Na 5 grudnia już na początku tygodnia mieliśmy komplet uczestników! Aktualnie pracujemy nad następnymi terminami. Sami musimy wynająć miejsce, dojechać, przygotować jedzenie - ponosimy sporo kosztów!
   Jeśli byłaby Pani zainteresowana zapraszamy do kontaktu mailowego!
   Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Powodzenia zatem. :-) Pomyślę przy następnej edycji.
   Pozdrawiam!

   Usuń
  3. Serdecznie dziękujemy! :) Pozdrawiamy :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...